top of page

Küldetésem

  • Folyamatfejlesztes
  • Apr 18, 2019
  • 2 min read

Egy szakmai blogot írok folyamatfejlesztés témában, ami főleg a szolgáltató szektorra (azon belül is a pénzintézetekre) fókuszál, mivel jómagam ezen a területen szereztem meg ilyen irányú tapasztalataimat közgazdászként (tehát nem folyamatmérnökként).


Nem kellett sok idő (konferencia és tanfolyam) hozzá, hogy érzékeljem a hatalmas különbséget a szolgáltató szektorban és az iparban alkalmazott folyamatmenedzsment rendszerek között, ami nem csak a mérhetőség képességének hiányában, vagy a tapasztalatok eltérésében mutatkozik meg, hanem abban is, hogy nincs egy dedikált szakirodalom, tanfolyam, konferencia sem, ami csak a szolgáltató szektor folyamatmenedzsment rendszerére, annak kiépítésére, ilyen irányú tapasztalatmegosztásokra vonatkozna. A vállalatok, ahol én is dolgoztam úgy vannak gyakran jelen egy-egy folyamatmenedzsment vagy LEAN konferencián, hogy abban bíznak, elhangzik ott egy-egy olyan használható tipp, eszköz vagy bármi, amit át tudnak majd ők is fordítani a saját működésükbe. Pedig egyre inkább teret hódít a folyamatfejlesztés a pénzintézeteknél - igaz még nem feltétlenül átgondolt, profi formában és néhol erősen megkérdőjelezhető alapokon, de úgy gondolom, van igény a folyamatok fejlesztésére egy strukturált rendszeren belül, ha máshol nem is, ebben a digitalizációt megkövetelő világban, ahol minden pénzintézet lecseréli elavult rendszereit, vagy automatizálja folyamatait.


Ennek a hiánynak a mérséklésére kezdtem írni a blogomat, ami főleg a személyes szakmai tapasztalataimra épített elmélkedések gyűjteménye még. Jelenleg 84 követője van (de ki számolja :-)), ami természetesen nem egy tömeg, mégis jó érzés, hogy vannak és lesznek is olyan emberek, akiket érdekel a téma, akik kutatják a lehetőségeket, akik próbálják felépíteni a szolgáltató szektorban is azt a használható rendszert, ami segíti a vállalat hatékonyabb, ügyfélközpontúbb működését. Folyamatfejlesztőként 9 éve dolgozom, tapasztalataimat 3 különböző pénzintézetnél gyűjtöttem be, és a lelkesedésem a téma iránt egyre csak nő.


Folyamatosan tanulmányozom a pénzintézetek által meghirdetett álláshirdetéseket, amiből leszűrhető nemcsak az, milyen feladatkört szánnak egy folyamatfejlesztőnek, hanem, hogy körülbelül hova pozícionálják a munkakört és milyen célra hozták azt létre, milyen érettségi szinten van a folyamatmenedzsment rendszer a cégen belül. Az én célom, hogy ezt a rendszert jobban megismerjem, hogy mások tapasztalatait begyűjtsem és megosszam ezt a tudást mindenkivel, aki eziránt érdeklődik, aki szeretne ezért tenni valamit.


Szeretném elérni azt, hogy a szolgáltató szektorra is létezzen egy szakirodalom szerinti erős folyamatmenedzsment alap. Idősebb koromra pedig egy könyv kiadását is tervezem, amikor már elegendő tapasztalatom lesz, ha egyáltalán létezik ilyen állapot.


A blog fiatalokhoz is szól, akiknek szeretném megmutatni azokat a szakmában nagy neveket, akikre méltán támaszkodhatunk, akik megosztják a tudásukat és húzó erők lehetnek egy csoportban.


Az interjú alanyaimnak ezért is köszönöm, hogy válaszolnak a kérdéseimre, mert úgy gondolom, hogy a folyamatfejlesztés lehet közös érdek!







 
 
 

Comentários


bottom of page